Massey Ferguson – finalistou soutěže Traktor roku

Do soutěže Traktor roku 2020 kategorie Best of Specialized nominovala společnost Massey Ferguson zajímavou novinku. Řada speciálních traktorů Massey Ferguson 3700 je dva roky starou novinkou a vídat už je můžeme i v České republice. Většinou to jsou ale speciální traktory pro sady a vinice, ovšem Massey Ferguson má v této řadě schovaný jeden unikátní traktor, a to verzi Alpine, která byla představena až letos.

Ačkoliv spadá do MF 3700, jeho konstrukční řešení ho předurčuje k práci ve strmém terénu. Stroj má dlouhý rozvor 2156 mm a nízko položené těžiště. Bez problému zvládá třicetistupňové svahy a boční náklon 18°. Řada MF 3700 AL má tři členy a kandidátem v soutěži  Traktor roku 2020 je nejsilnější model MF 3709 AL. Všechny tři modely, tedy i soutěžící, pohání motor konstrukčně z produkce FPT F34, který si ale naladil Massey Ferguson už sám. Zdvihový objem přeplňovaného čtyřválce je 3,4 l a generuje stádečko 94 koní při otáčkách 2300 za minutu. V otáčkách 1500 za minutu dosahuje maximálního točivého momentu 403 Nm. Palivo, kterým může být částečně i biodiesel, je uloženo v nádrži o objemu 105 litrů, což je dost na to, aby stroj pracoval celý dlouhý den.

Dvě kabiny

Pro práci ve strmých svazích je důležitá stabilita a ta je spojena s nízkým těžištěm. K dispozici jsou dvě kabiny, jedna standardní a druhá nízká. Standardní kabina má výhodu v ploché podlaze, ale pokud má traktor pracovat v opravdu strmém terénu, pak se spíše hodí kabina s nižším profilem, díky níž je výška traktoru pouze 2,44 m. Ať už usednete do jakékoliv z nich, najdete v ní pneumaticky odpružené sedadlo a sofistikovanou moderní multifukční loketní opěrku s ergonomickým rozložením ovládacích prvků.
Komfortní ovládání stroje je důležité, ale jsou i malé detaily, které umí udělat pracovní den příjemnějším. Například držák na telefon nebo snadno přístupný vstup USB nebo elektricky nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *