Massey Ferguson obrátí i shrne

Nepostradatelnou pracovní operací linky pro sklizeň pícnin je obracení a shrnování. Massey Ferguson nově nabízí obraceče řady TD s pracovním záběrem od 4,5 m do 12,7 m. Pro shrnutí píce má Massey Ferguson ve svém portfoliu připravenu početnou rodinu rotorových shrnovačů MF RK a najdeme mezi nimi jednorotorové, dvourotorové i čtyřrotorové stroje.

Mezi patnácti modely obracečů řady TD jsou modely nesené v tříbodovém závěsu, přípojné nebo s vlastním transportním podvozkem. U všech je základem robustní rám ze čtvercových profilů, který zajišťuje tuhost a dlouhou životnost. Na rámech jsou uloženy hlavy rotorů, jenž jsou uzavřené, tak aby byly chráněny všechny části před prachem a nečistotami. Z rotorových hlav vystupují ramena obracečů vyrobená z hladkých plochých pozinkovaných tyčí. Ramena dosedají velkou plochou na disk rotoru, což přináší velmi dobrý přenos výkonu. Hladký povrch snižuje riziko zachycení a poškození obraceného materiálu. Na konci ramenou jsou rovnoramenné douprsty Super C, které umožňují optimální promíchání různých vrstev píce díky hřebenovému efektu.

Se čtyřmi rotory
Do rodiny shrnovačů přibyl nedávno čtyřrotorový model MF RK 1404 TRC-PRO. Díky své velké výkonnosti se ideálně hodí pro velké zemědělské podniky nebo pro dodavatele zemědělských služeb. Pracovní záběr je hydraulicky nastavitelný od 11,5 do 14 m, ale v transportní poloze nepřekročí výšku 4 m a šířku 3 m.
Zajímavostí je fakt, že tento stroj lze obsluhovat nejmodernějším způsobem díky kompatibility s ISOBUS systémem pomocí terminálu traktoru nebo dotykové obrazovky C1000 od společnosti Massey Ferguson.*

Více v Mechanizaci zemědělství 3/2019

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *