Massey Ferguson otevřel nové logistické centrum Beauvais 3

Automatické dopravní systémy i drony. Obojí můžete najít v novém logistickém centru výrobního podniku koncernu Agco v Beauvais. Slavnostně se tato část rozlehlého výrobního areálu, jenž dostala označení Beauvais 3, otevřela letos v lednu. Výrobní podnik Beauvais je největší továrnou společnosti Massey Ferguson, která spadá pod nadnárodní koncern Agco. Investice do tohoto centra byly a stále jsou nemalé. Kromě továrny Beauvais 1, která otevřela své brány již v roce 1960, byla postavena ještě továrna Beauvais 2 v roce 2012 a v letošním roce přibyla Beauvais 3.

Beauvais 3 se nachází 500 m od výrobního podniku Beauvais 1 a 1 km od výrobního podniku Beauvais 2. Společnost Massey Ferguson se rozhodla investovat do těchto nových prostor především proto, aby zvýšila produktivitu a kvalitu stávajících výrobních kapacit. Beauvais 3 je rozděleno na pět částí. Tou první je „recepce“, tedy místo, kam přijíždějí denně až 60 kamionů od dodavatelských firem. Další částí je oddělení kontroly kvality dodávaných komponentů. Největší plochu zaujímá sklad dílů, na který navazuje prostor pro kompletaci sestav. Na výrobní lince v Beauvais 1 vznikají různé traktory a každý potřebuje specifickou sestavu komponentů. Tyto sestavy se doposud kompletovaly přímo ve skladě v podniku Beauvais 1, avšak s uvedením do provozu Beauvais 3 se to pozvolna mění. Právě příprava unikátních sestav dílů pro konkrétní stroje je jednou z nejdůležitějších operací, která se odehrává pod střechou Beauvais 3. Pracovníci výrobní linky totiž potřebují danou montážní sestavu přesně v daný čas na daném místě montážní linky v Beauvais 1 a není proto prostor pro chyby. Pracovníkům slouží různé zajímavé technologie. Tak například skladníci jsou vybaveni dotykovým terminálem umístěným na ruce a laserovým skenerem připevněným na prstu. V režimu testování je zatím systém autonomního transportu AGV nebo využití dronu k inventuře skladových zásob.
Proces přípravy dílů končí v poslední části budovy a tou je expedice.  Odtud jsou vypravovány závozy do Beauvais 1 a Beauvais 2, kterých je i šedesát za den.

Provozní haly Beauvais 3 nevznikaly na zelené louce, ale jednalo se o přestavbu starších budov. Práce trvaly šest měsíců a na přestavbu bylo použito 1000 tun betonu a odvezeno 3000 tun suti. V halách vede 9 km sprinklerového potrubí a je tu 6000 sprinklerových hlavic.*     

Více v únorovém čísle časopisu Mechanizace zemědělství   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *