Menší bráška známé řady

Zemědělci i poskytovatelé služeb požadují ještě vyšší úroveň přesnosti práce, bezpečnost při manipulaci s přípravky a vyšší komfort při plnění i provozování postřikovače. Doslova hýčkají své uživatele v tomto směru tažené postřikovače řady R900i a samojízdné stroje série R4100 od výrobce John Deere. A nyní to dokáží i středně velké modely, protože v této kategorii nastupuje řada R700i.

Nové postřikovače R732i a R740i jsou dostupné s objemem nádrže 3200, resp. 4000 litrů a záběrem postřikových ramen od 18 do 30 m. K prémiovým prvkům výbavy patří systém PowrSpray, který účinně zkracuje dobu, potřebnou k plnění postřikovače a dokáže i zlepšovat aplikaci přípravků na ochranu rostlin při vyšší preciznosti.

Nápis PowrSpray na nádrži znamená, že postřikovač John Deere je osazen dvojicí odstředivých čerpadel se separátními okruhy. Samonasávací plnicí čerpadlo má průtok 600 l/min a dokáže naplnit nádrž postřikovače v průběhu sedmi minut. Postřikové čerpadlo se pyšní ještě vyšší kapacitou – zvládá průtok až 750 l/min. Celý systém se obejde bez regulátoru postřikového tlaku.

Na změny v pojezdové rychlosti anebo v dávce kapaliny umí řízení postřiku reagovat přizpůsobením otáček postřikového čerpadla. Oba modely nových tažených postřikovačů řady R700i mohou být vybavené též samostatným ovládáním trysek. A nechybí ani možnost připojení k jakémukoliv systému uzavřeného přečerpávání. Hlavní výhoda spočívá v tom, že obsluha se téměř úplně vyhne veškerému kontaktu s přípravky na ochranu rostlin.

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *