MF 5S je větší silák

Nedávno představená řada nových traktorů Massey Ferguson MF 5S navazuje na úspěšnou řadu MF 5700 S, ale oproti ní nabízí větší kapacitu zadního i předního tříbodového závěsu a pro práci s širším závěsným nářadím ho předurčuje i větší celková hmotnost (9500 kg). Na přepracovaném zadním závěsu zvedne MF 5S o 7% vyšší hmotnost 5700 kg a na přání je k dispozici hydraulicky ovládaný třetí bod.

Přední tříbodový závěs zvýšil kapacitu o 500 kg a traktor na něm nově zvedne až 3000 kg. Závěs je integrovaný do rámu stroje a jeho konstrukce spolu s přepracovanou přední nápravou dává modelům MF 5S možnost otáčet se s malým poloměrem otáčením (4 m).

Přední tříbodový závěs je dodáván s balíčkem Front Pack, který obsahuje ve standardní verzi dva ventily vnějšího hydraulického okruhu s možností rozšíření až na čtyři ventily.

Jak už bylo řečeno přední náprava byla přepracována. Extra pohodlí nabízí elektronicky ovládané hydraulické odpružení, které k tlumení rázů využívá dva hydraulické válce s delším zdvihem a tři akumulátory.

Pohonná soustava

Nejnovější čtyřválcové motory AGCO Power se zdvihovým objemem 4,4 litrů, které se schovávají pod kapotami modelů nové éry, splňují emisní normy Stage V díky jednoduché technologii „All-In-One“. Tento elegantní systém je navržen tak, aby mohl pracovat po celou dobu životnosti traktoru, a přispívá ke snížení provozních nákladů. Byl vyvinut v AGCO Power a jde v podstatě o integraci systémů SCR, DOC a katalyzátoru sazí do jedné funkční a kompaktní jednotky. Ta je umístěná pod kabinou, aby nepřekážela ve výhledu. Servisní intervaly, pro výměnu filtrů a oleje se prodloužily na 600 mh, což sníží prostoje strojů a redukuje provozní náklady.

V neposlední řadě bylo přepracováno chlazení motorů, díky optimalizovanému průchodu proudu vzduchu. Lepší chlazení motoru zvyšuje jeho výkonnost i efektivitu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *