Míchadla i kompaktní nakladače

Stroje ze svého sortimentu techniky pro zemědělství vystavovala v Nabočanech společnost STS Prachatice, a. s. Konkrétně se jednalo o míchadlo kejdy a o kolové nakladače, které naleznou vynikající uplatnění například v chovech hospodářských zvířat.

Ze svého sortimentu míchadel vystavovala společnost STS Prachatice ponorné vrtulové míchadlo TBM 9/4, které má vybrané části z nerezu. Má velmi dlouhou životnost i v agresivním prostředí jímek na kejdu.

Dalším vystaveným strojem byl kompaktní kolový multifunkční nakladač značky Norcar. Norcar je finský výrobce manipulační techniky, krmných strojů a příslušenství.

Novinka, model Norcar a7545, je největším typem s teleskopickým ramenem; jeho čtyřválcový motor Kubota má výkon 45 k. Hydrostatický pohon s hydromotory v každém kole dovoluje citlivé ovládání pojezdu. Středový kloub má výkyvný přední díl pro klidnou jízdu po nerovném terénu. Tento výkyv je možné ale také zablokovat – což je výhodné při manipulaci ve svažitých podmínkách.

Zajímavá na tomto nakladači je otočná sedačka řidiče. Ta se využije například při agregaci se zadním podkopem. Funkce podkopu lze ovládat díky vnějším okruhům hydrauliky, vyvedeným v zadní části stroje.

Díky dalším širokým možnostem agregací příslušenství je Norcar a7545 zároveň nosičem nářadí. Může tak nalézt bohaté uplatnění i v komunální sféře anebo v lesnictví. Teleskopické rameno lze osadit nejrůznějším druhem příslušenství, jako například mulčovačem. Pro náročná nasazení je nakladač vybavit dvojicí hydrogenerátorů, které společně poskytnou až 66 l oleje za minutu. Na první hydrogenerátor tento typ nakladače Norcar disponuje průtokem 33 l/min při tlaku 240 bar, což je pro běžné práce zcela dostatečné.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *