Místo praktických ukázek teorie

K lídrům v oblasti techniky na výživu a ochranu rostlin patří společnost Kverneland Group. Stovky českých zemědělců se již mohly přesvědčit, že rozmetadla a postřikovače Kverneland s řadou revolučních řešení zaručují účinnou, přesnou, snadnou a efektivní aplikaci v různých polních podmínkách. Navíc jsou ohleduplné k životnímu prostředí. Prezentace těchto strojů nechyběla ani na letošním Dnu Kvernelandu v Bečvárech.

Protože vytrvalý déšť zhatil praktické ukázky, byla technika představena pouze v aréně a na velkoplošné obrazovce. Především čtveřici strojů přiblížil účastníkům ukrytým ve stanu produktový manažer společnosti Kverneland Group Czech Bc. Jan Mudra.

V Bečvárech bylo představeno rozmetadlo Kveneland Exacta TL GEOSPRED s násypkou o objemu 1500 l s možností navýšení pomocí tří hliníkových nástaveb až na 3900 litrů. Samozřejmostí je sklopné víko, které chrání hnojivo uvnitř násypky, a to buď mechanicky, nebo elektricky ovládané z kabiny traktoru pomocí terminálů Kverneland. „Tak jako ostatní modely Exacta zaručuje tento stroj přesnou distribuci hnojiva, úsporu nákladů, jednoduchou obsluhu a možnost využití v precizním zemědělství,“ řekl přítomným Jan Mudra. „Rozmetadla se systémem GEOSPREAD se ovládají prostřednictvím jakéhokoli ISOBUS terminálu. Pracovní záběr se mění automaticky při práci po jednom metru na základě informací o již zpracované oblasti, hranicích pozemku, souvratích a zadaném úkolu. Automatické ovládání sekcí GEOSPREAD nastaví pracovní záběr a dávkovací systém přes pozici GPS signálu aplikuje hnojivo tak, aby překrytí rozhozu bylo přesné a pokrytí s minimální odchylkou bylo v požadované dávce. Velmi přesně je tak dodržena stanovená dávka. Výsledným efektem je nižší spotřeba hnojiva o 5 až 15 procent.“*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 35.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *