Moderní červeno-bílá flotila

Během Steyr Demo Tour 2021 v Uhlířských Janovicích předvedla společnost AGRI CS ucelený sortiment červeno-bílých traktorů Steyr s jmenovitým výkonem 55 až 300 koní. Od menších modelů Kompakt, přes velmi oblíbený typ Multi, až po traktory Expert CVT a Profi. Chyběl pouze zástupce řady Impuls CVT, která je v současnosti v České republice vyprodaná a vzhledem k podzimním pracím bylo nemožné si daný stroj zapůjčit. Nechyběly ani dvě novinky, a to Absolut CVT a největší Terrus CVT.

Firma STEYR vyrábí jak klasické zemědělské traktory, tak typy vhodné pro autoškoly nebo do lesa. Je schopna dodat bílo-oranžové nebo celooranžové modely zejména pro komunální sektor se zábleskovým majákem, komunálními pneumatikami, deskou pro upínání sekačky nebo sněžného pluhu apd. K dispozici jsou i originální lesní nástavby Steyr Forst pro traktory od 75 k výše, nebo obdobné české řešení pro naše lesníky. A to nově i pro traktory Kompakt a Multi.

Jako první byly představeny dva malé traktory Steyr Kompakt, které se vyznačují krásným vzhledem, pohodlím a obratností, skvěle se hodí do stájí a k práci s čelním nakladačem. Model 4055 Kompakt S v provedení do autoškoly byl vybaven upravenou kabinu pro tři osoby, která vyhovuje požadované homologaci. Tyto stroje jsou osazené čtyřválcovým motorem o objemu 3,4 l s přeplňováním turbodmychadlem o výkonu 55 až 65 koní. Minimální emise při velkém výkonu zaručuje filtr pevných částic a EGR ventil. Účinná převodovka s reverzací pod zatížení je ideální pro práce s čelním nakladačem nebo častou změnu směru. V České republice jich pracuje už téměř třicet.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 41.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *