Moderní platforma pro výměnu dat

Cestou, jak standardizovat a usnadnit ovládání rozličných typů nářadí na traktoru bez ohledu na výrobce, je systém ISOBUS. Ve své roli rozhraní mezi traktorem a přípojným strojem se uplatňuje stále více. Správnou cestu ke komunikaci nastavuje norma ISO 11783. Zároveň se tak otevírají nové možnosti pro další automatizaci činností a záznam (či následný přenos) dat. Protože ISOBUS v současnosti představuje standardizovanou výměnu dat mezi traktorem, přípojným strojem a počítačem v kanceláři.

Nicméně s dalším pokrokem v oblasti techniky apelovali četní uživatelé na to, že výměna dat mezi zemědělskými stroji a softwarem v počítači často činí problémy. Zvláště tehdy, pokud takový software v osobním počítači pochází od různých poskytovatelů.

Vhodným nástrojem pro řešení je DKE agrirouter, který překlenuje tento nedostatek originálním způsobem: jedná se o platformu pro výměnu dat, založenou na internetu, kterou mohou využívat rozliční výrobci. Poprvé spatřila světlo světa na podzimním mezinárodním veletrhu Agritechnica 2017 v Hannoveru, kde tato novinka přinesla německé společnosti DKE GmbH & Co. KG stříbrnou medaili.

Novou platformu vyvinuli významní světoví výrobci zemědělské techniky včetně společnosti LEMKEN proto, aby se doposud komplikovaná výměna dat zjednodušila a počet komunikačních rozhraní snížil. Přijatá data jsou nejprve uzamčena a poté s absolutní jistotou poskytnuta příslušnému partnerovi; nejsou v žádném případě ukládána. V roli takového partnera mohou vystupovat stroje, managementy pro řízení chodu farem, rozličné aplikace a jejich vývojáři, zemědělci, poradci, poskytovatelé služeb či výrobci minerálních hnojiv.*

Více informací v Zemědělci č. 42.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *