Moderní strojový park základem prosperity

Zemědělský podnik ZEMOS a.s. v obci Velké Němčice je vybaven moderní zemědělskou technikou a poskytuje také služby v zemědělství. Patří k nim setí plodin, postřiky porostů, sklizeň obilovin, zemědělská doprava či práce autojeřábem. Ve strojovém parku je zastoupený velký počet traktorů, sklízecí mlátičky i řezačka výrobce New Holland, ale také závěsná technika a samojízdný postřikovač Amazone. Moderní technika obstarává i fungování živočišné výroby. Jakmile je vyrobeno kvalitní krmivo, je zapotřebí jej s železnou pravidelností dopravit dojnicím do žlabu. A přesně to je úkolem krmných míchacích vozů značky Strautmann.

Firma Strautmann dokáže vyjít vstříc požadavkům jakéhokoli zákazníka. Velký zemědělský podnik, jakým ZEMOS Velké Němčice je, tak vlastní celkem čtyři tažené krmné míchací vozy Strautmann, vždy jeden větší a jeden menší typ na každém ze dvou středisek s chovem skotu (Velké Němčice a Uherčice). Menší model Verti-Mix 951 krmí jednou denně telata startovací směsí, připravovanou v podniku. Telata jsou po dobu osmi týdnů chována v zastřešeném ustájení, které je komfortnější i pro personál. Jednou ročně jsou zvířata na krátkou dobu přesunuta ven, aby mohla být vyprázdněná budova podrobena dezinfekci. Jalovičky i býčci jsou ustájeni zvlášť.

Větší model, Strautmann Verti-Mix 2401 Double, má více práce – dvakrát za den vyjíždí, aby nakrmil 600 kusů dojných krav, chovaných na každém středisku. Ve Velkých Němčicích mají dojnice k dispozici také nově vybudované ustájení. Nakládku komponent do krmného vozu, promísení komponent i uložení hotové krmné dávky do žlabu zvládne jeden člověk.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 10/2020.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *