Moderní systém automatického otáčení traktoru na souvratích

Zaměstnanci farmy Radka Němečka si úsporu času díky automatickému řízení traktoru v souběžných jízdách ještě umocňují využíváním systému automatického otáčení traktoru na souvratích. Je jím osazen traktor Fendt 516 Vario v provedení Profi Plus a řidič se nemusí dotknout volantu ani na souvratích - jak při práci s neseným přesným secím strojem, tak i s taženým postřikovačem.

Systém Variotronic Turn Assistant šetří čas, umožňuje optimalizaci otáčení souprav na souvratích a snižuje úroveň poježděnosti souvratí a s tím spojeného negativního technogenního zhutňování těchto oblastí. Je součástí kompletního balíčku Fendt Teach In Headland pro profesionální řízení práce na souvratích.

V systému Variotronic Turn Assistant si řidič traktoru volí, v jaké další návazné jízdě chce jet zpátky po poli. Vnitřní plochu pole je možné zpracovávat buď v módu do velkého písmene U či v záhonech. A jízdy traktoru Fendt 516 Vario s taženým postřikovačem mohou být nahrány do paměti Varioterminálu včetně otáčení na souvrati a objíždění sloupů elektrického vedení, takže souprava se po celém poli pohybuje sama.

Aby systém mohl vůbec zahájit automatické otáčení, potřebuje znát hranice souvratí. Ty jsou v náhledu na pozemek uloženy ve virtuální podobě. Zároveň využívá linie souvratí i systém Section Control Varioterminálu traktoru Fendt, aby mohl řídit automatické vypínání výsevních jednotek přesného secího stroje – všech najednou anebo pak postupně v klínech polí. Task Controller Section Control (systém známý pod zkratkou TC-SC) při práci na poli automaticky zaznamenává plochu, která již byla zaseta, a zabraňuje překrývání zasetých řádků v klínech polí či při práci s postřikovačem pak zdvojenému dávkování přípravků na ochranu rostlin.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *