Moderní technika v profesionálních službách

Není mnoho činností, na které zemědělské podniky v současnosti nebývají vhodně vybavené. Patří k nim i vápnění půdy. Tato operace má v zemědělství své opodstatnění. Jemně mletý vápenec má ale odlišné fyzikální vlastnosti oproti klasickým granulovaným minerálním hnojivům, takže jej dost dobře nelze aplikovat odstředivými rozmetadly. Řešením pro snížení úletu prachu je navlhčení vápence; a právě v oblasti aplikace tzv. vlhčeného vápence přicházejí do praxe moderní technologie.

Ačkoli současnost je typická stále ještě sníženou úrovní vápnění půdy ve srovnání s rokem 1989, řada podniků význam této operace nepodceňuje. Pro její provedení si ale místo drahé investice do vlastního jednoúčelového stroje raději objedná službu.

Zemědělci z oblasti Blatné v jihozápadních Čechách, na Rokycansku, ale i na Klatovsku, Příbramsku či v okolí Plzně mají navíc výhodu v dodavateli služby. Jednoduše zvednou telefon, zavolají na společnost Agro Blatná a. s. se sídlem v obci Lnáře, sdělí své požadavky – a to je vše. O vše ostatní se postará podnik služeb: ve vlastní režii doveze vlhčený vápenec na domluvené místo ke skladování, kde je pak periodicky nakládán na rozmetadlo, které hnojivo aplikuje na pole za smluvenou cenu na hektar. Zákazníci si mezitím mohou chystat soupravu pro následné zpracování půdy.

Kromě takového komfortního servisu má tento dělený systém dopravy a aplikace ještě další podstatnou přednost: aplikační linka se může na stejný podnik znova vrátit, aby se provedla aplikace vápence na nově uvolněné pozemky, či na pole po sklizni jiné plodiny.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *