Moderní technologie pro přísevy luk

Zemědělci, kteří chtějí ze svých travních porostů získat vysoce kvalitní krmivo s velkým obsahem energie, znají význam obnovy a pravidelného přísevu porostů. Tato opatření jsou přímo podmínkou úspěšného hospodaření na loukách.

Přísevy a dosevy luk jsou v praxi oblíbeným způsobem, vedoucím ke zvýšení kvality krmiva. Přímý kontakt s půdou je naprostou podmínkou začátku klíčení travních semen.

Vhodné secí stroje má ve svém sortimentu firma APV. Pneumatické secí stroje řady PS mohou být montovány téměř na všechny stroje pro zpracování půdy anebo být součástí lučních bran APV. Zástupce aktuálně vyráběných prutových bran značky APV si mohli prohlédnout návštěvníci stánku společnosti Agrozet České Budějovice na veletrhu Země živitelka. Prvním strojem byly luční brány APV GS 600 M1, lehčí varianta bez opěrného válce, vhodná především k ošetřování luk a pastvin.

K ošetřování, ale i k obnově těchto ploch lze využívat stroje řady GP M1. Jedná se o vlajkovou loď ze sortimentu APV; první takový stroj byl do České republiky dodán na soukromou farmu v roce 2014. Stroj APV GP 300 M1 má v zásadě podobnou konstrukci, jako řada GS. Vpředu nechybí ani smyková lišta pro urovnání povrchu půdy, za níž následují pruty o průměru 12 mm ve dvou řadách. Hmotu, kterou tyto pruty z travního drnu uvolní, zbavují půdy pruty v dalších dvou řadách. Závěrem je usazený ozubený válec, který pracuje velmi agresivně, především při drcení hrud a zpracování půdy. V praxi se také ukazuje, že válec má velmi dobrou samočisticí schopnost.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *