Moderní telemetrie u sklizňové techniky

Sklizňové stroje firmy Krone jsou inteligentní pomocníci s celou řadou elektronických funkcí. Elektronika umí usnadnit ovládání, nabídnout řadu automatických funkcí i shromažďovat a odesílat data. Majitelé techniky Krone mohou využívat službu Agrirouter.

Všechny své stroje Krone pod dohledem na jednom místě je možné mít díky telemetrickému systému firmy Krone Smart Telematics.

Jeho základem je telemetrická jednotka, která disponuje řadou funkcí – zná svou polohu díky GPS, umí komunikovat prostřednictvím WiFi, mobilní sítě či webového rozhraní. Ve standardní výbavě ji mají sklízecí řezačky Krone BiG X, samojízdné žací mačkače BiG M, peletovací lis Premos 5000 a lisy na obří hranolové balíky BiG Pack páté generace. Pro lisy BiG Pack čtvrté generace, nové svinovací lisy VariPack Plus a Comprima Plus a největší model shrnovače Swadro TC 1370 je tato jednotka k dispozici jako výbava na přání. Nejenom v případě provádění služeb, ale i při využití na vlastní výměře se hodí data o sklizni.

Aby systém mohl fungovat, je součástí zákaznického online portálu mykrone.green. S využitím telemetrické jednotky SmartConnect se získaná data o sklizni přenáší do programu. Telemetrie Krone Smart Telematics má uživatelsky přívětivé rozhraní, ve kterém lze sledovat techniku této značky při práci v reálném čase. Ale nejen to – systém dovoluje i vytvářet a exportovat PDF reporty strojů a zakázek provedených i v minulosti. Náhled na pozemek a další údaje si uživatelé mohou otevřít nejenom na počítači v kanceláři, ale i na chytrém telefonu kdekoli v terénu. V seznamu registrovaných strojů si zájemce zvolí ten požadovaný a může v reálném čase sledovat jeho práci.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 5/2021.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *