Moderní závod na konci města

Původní výrobní závod firmy Kuhn ve francouzském Saverne byl ze všech stran prostorově omezen, a proto v roce 2008 postavila společnost Kuhn na druhém konci města za 27 mil. eur nový montážní závod na velké stroje MGM Monswiller. Kromě šesti samostatných montážních linek s minimální hlučností se zde nachází moderní lakovna a řada kontrolních pracovišť, která dohlížejí na vysokou kvalitu techniky Kuhn. Každých 20 minut sjede z montážní linky jeden velký stroj, takže za den se jich smontuje 40 až 50 a za rok kolem deseti tisíc.

Jde především o žací lišty, secí stroje a shrnovače včetně modelu MergeMaxx.

Haly montážního závodu mají 28 000 m2. Nacházejí se v nich čtyři zóny a už uvedených šest montážních linek, u nichž není žádné zařízení spojeno pevně s podlahou, takže je lze kdykoliv změnit. Celkem zde ve dvou směnách pracuje přibližně 200 zaměstnanců, kteří pouze kompletují techniku. Využívají systém  zákaznických objednávek, kdy se jednotlivé díly naskladňují pouze na počet strojů, které se podle objednávek v daný čas montují, nikoliv na několik měsíců dopředu.

Součástí závodu jsou i různá kontrolní stanoviště, kde se kontrolují jak jednotlivé díly používané při montáži, tak i hotové stroje. Na konci výrobních linek se nacházejí vlastní zkušební jednotky Alfred (traktor Kuhn bez kol), které slouží k závěrečnému testování strojů. Jsou vybaveny systémem ISOBUS, hydraulikou, elektronikou, vývodovým hřídelem či rameny a simulují práci na poli. U hotových výrobků se například měří i odpor či hlučnost, tedy veličiny, které indikují případný problém.

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 25.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *