Mokrý podzim služby s rozmetadlem nezastavily

Rozmetadla Strautmann řady PS mohou být obutá do velkých a širokých flotačních pneumatik. Takto obuté rozmetadlo na začátku své kariéry ve společnosti Agroslužby Cerea zrovna „chytilo“ mokrý podzim s přemírou srážek a plně nasyceným půdním profilem.

„Průchodnost našeho rozmetadla Strautmann je na vynikající úrovni; ani hluboké koleje na poli mu nečiní problémy a snadno projede i plně naložené,“ pochvaloval si ředitel. Široké pneumatiky zároveň snižují měrný tlak na půdu a k podloží se rozmetadlo Strautmann chová šetrně i při zatáčení, protože podvozek je vybaven náběžným řízením zadní nápravy.

Ve společnosti Agroslužby Cerea působí velmi zkušený tým pracovníků, kteří zhodnotili práci rozmetadla krátce a jasně: „Po prvním měsíci intenzivního nasazení jsme s rozmetadlem Strautmann velice spokojeni,“ řekl ředitel. Kromě jiného ocenili také konstrukci rozmetadla. K rámu je přišroubovaná vana, která vyniká značnou odolností vůči zatížení a maximální pevností. V nástavbě se nevyskytují žádné drážky, do kterých by mohla vnikat voda a způsobovat korozi. Je to dáno tím, že svárové švy jsou protažené. Bočnice jsou v horní části osazeny ochrannými lištami, vyrobenými z tvrdého a houževnatého plastu.

Ani další velice užitečný prvek nezapomněli pracovníci Agroslužeb Cerea zmínit. „Značně nám usnadňuje a zpříjemňuje údržbu rozmetadla systém centrálního mazání, protože odpadá pravidelné lomození se přímo v hnojivu,“ řekl řidič.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *