Multifunkční nosič s dálkovým ovládáním

Pro údržbu ploch, které jsou obtížně dostupné, anebo takových, k nimž se není radno přibližovat, vyrábí italská firma Ferri samojízdný nosič s označením iCUT 4.50 Extra. Stroj umožňuje ovládat jej dálkově, takže obsluha je v bezpečí a lze předcházet zraněním.

Obsluha si přitom stále zachovává plnou kontrolu nad strojem. Ten má díky vhodně konstruovaným pásům spolehlivý kontakt s terénem a dobrou trakci. Speciální žací hlava dovoluje sečení zelené hmoty, ale i likvidaci křovin, houští a náletových dřevin. Koncept nosiče se vyznačuje nízko uloženým těžištěm a pásy se speciálním profilem, takže je možné pracovat i na velmi nerovném terénu při zachování stability a trakčních schopností.  Kromě toho je možné s nosičem pracovat po dlouhou dobu i na svazích se sklonem až 55 stupňů v každém směru. Rozchod pásů je možné nastavovat podle potřeby.

Pohon nosiče zabezpečuje vznětový tříválcový motor Isuzu o výkonu 29 kW/40 k. Tento výkon postačuje k agregaci žací hlavy o záběru 130, resp. 170 cm. Kromě ní je možné k nosiči připojit i další pracovní zařízení, jako je například sněhová fréza či sněžnou radlici. Nosič iCUT 4.50 Extra firmy Ferri tak vlastně představuje multifunkční stroj. Motor má kapalinové chlazení a je osazen hydraulicky ovládaným reverzním ventilátorem. Obsluha si může také aktivovat funkci automaticky spínaného samočištění. Nosič má palivovou nádrž o objemu 26,5 l.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *