Na louky a pastviny s profesionální technikou

Rakouská firma APV vyrábí moderní stroje na údržbu luk a pastvin. Okruh jejich uživatelů v ČR se stále rozšiřuje také díky velmi pozitivním referencím. V roli léčitele dlouhodobě zanedbávaných travních porostů se výborně osvědčují Profi luční brány GP.

Případné krtiny urovnává odpružená smyková lišta, která půdu zároveň rozhrne do roviny. Poté již nastupují čtyři řady prstů. První dvě řady jsou silné dvanáct milimetrů, což je dost na to, aby vytrhaly slehlou a vzájemně propojenou starou hmotu. Hmotnost válce je možné využít pro další zvýšení přítlaku. Ani maximální hodnota přítlaku není problémem, protože prsty se mohou při nárazu na překážku vychýlit dozadu. Dovoluje to jejich pružné uložení s okem o velkém průměru. Každá řada prutů má i svou pojistku proti ztrátě, takže se v případě poškození jednotlivé pruty nemohou uvolnit a zůstat v porostu.

Možnosti nastavení prutů jsou rozsáhlé. Díky tomu je možné provádět agresivní sanaci i citlivou celoroční údržbu luk s jedním strojem. A integrované secí zařízení dovoluje při jednom přejezdu provádět i přísev, resp. dosevy. Celá sestava Profi lučních bran GP a pneumatického secího stroje řady PS pochází z jednoho vývoje a vzájemně perfektně spolupracuje. Secí stroj je usazen v přední části lučních bran, takže u nesených variant má pozitivní vliv na posun těžiště směrem k traktoru. Vývody semenovodných hadic vedou osivo k odrážecím terčíkům, umístěným za druhou řadou silných prutů. V celém pracovním záběru se tak dosahuje přesného příčného rozptylu osiva a zároveň není setí negativně ovlivňováno působením větru.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *