Na Našem poli se představily štěpkovače URBAN KOVO s. r. o.

V rámci polního dne seriálu Naše pole vystavila společnost URBAN KOVO s. r. o. několik modelů štěpkovačů na velkou štěpku. K vidění byl štěpkovač poháněný benzínovým motorem i štěpkovače s řešením pohonu od traktoru. Vystaven byl i model na vlastním podvozku. Kdo chtěl vidět štěpkovače v akci, přišel si na své v druhé polovině polního dne, kdy proběhla ukázka jejich práce.

Sortiment štěpkovačů URBAN je široký a můžeme jej rozdělit například podle pohonu. Stroje mohou mít vlastní pohon, anebo jsou poháněny od jiného stroje například od traktoru, ale také od manipulátoru nebo nakladače. Štěpkovače s vlastním pohonem jsou vybaveny buď elektromotorem, nebo spalovacím motorem.

Štěpkovač v akci

Přímo v akci se pak představil model SMH110 s vlastním podvozkem. Jeho výhodou je mobilita i vysoká výkonnost. Poháněn je vlastním spalovacím motorem o výkonu 35 koní a usazen je na otočném rámu na přívěsu, jenž má vlastní SPZ. Díky točně je možné otáčet štěpkovačem v úhlu 360 °. Model byl zakončen pásovým dopravníkem o délce 2,6 m. Tento stroj se také vyrábí se skládacím dopravníkem délky 4,1 m.

Štěpkovač SMH110 zvládne zpracovat materiál až do průměru 12 cm a jeho maximální výkonnost činí 10 m3/h. Předváděcí stroj byl vybaven noži se zvýšenou odolností, které jsou schopné zpracovat i latě s hřebíky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *