Rozšíření výroby postřikovačů

Firma Horsch představuje výrobce zemědělské techniky, který v poslední době zaznamenal silný růst. S tím souvisí další rozvoj výroby. Horsch plánuje mimo jiné také zvýšit svůj odbyt u aplikační techniky, a investoval nemalé prostředky do rozšíření výrobních kapacit postřikovačů v německém městě Landau an der Isar. Továrna obdržela další montážní halu a moderní středisko pro návštěvníky, doplněné o venkovní plochy pro prezentaci strojů. Firma Horsch tak může svým hostům předat informace o technické vybavenosti produktů Horsch Leeb, doplněné o agronomické zkušenosti.

Redakce mohla díky společnosti Lukrom, která techniku německého výrobce prodává, spolu se skupinou 100 zemědělců z České republiky navštívit nově otevřené prostory. Do rozšíření výrobního závodu bylo v posledních osmnácti měsících investováno 52 milionů eur. Spolu s dalšími investicemi si tak firma Horsch zdvojnásobila svou celkovou výrobní kapacitu a je tak schopná pokrýt požadavky na svou techniku, odpovídající nově stanovenému cíli obratu až 700 milionů eur.

Další část investic směřovala do výrobního závodu ve Schwandorfu. Vedle původních prostor došlo k rozšíření závodu o osm hektarů zastřešené plochy, zahrnující montáží haly i logistické centrum. Zároveň se rozšiřuje i středisko pro vývoj, kde vzniká dalších padesát nových pracovních míst. Rozšíření kapacit se dočkal také závod v Ronneburgu, kde Horsch mimo jiné provádí základní zpracování materiálu a produkuje svařence pro závody v Landau či Schwandorfu.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *