Na podmítky s kvalitní technikou

Stroje pro podmítku byly vždy středem zájmu firmy LEMKEN. Logo LEMKEN nesly stroje, které této operaci vtiskly její tvář nadlouho dopředu – ať to byl první radličkový kypřič Smaragd v nesené podobě, či jeho varianty se systémovým nosičem Gigant o záběru až dvanácti metrů, anebo krátké talířové brány Rubin 9.

Novátorství v oboru spolu s tradiční spolehlivostí vybudovaly tomuto výrobci jméno na stovkách zemědělských podniků v Evropě. Rubin 9 se stal etalonem pro stroj k rychlému zpracování půdy po sklizni a k agresivnímu zapravení porostů meziplodin. Pro zpracování extrémně houževnatých vrstev například kukuřičné slámy pak LEMKEN uvedl na trh stroje Rubin 12, vybavené talíři o průměru celých 736 mm.

Na zkušenosti z tisíců prodaných strojů Rubin 9 i Rubin 12 navázala firma LEMKEN při vývoji nového typu Rubin 10. Nástupce Rubinu 9 má tři varianty: nesenou verzi, nesenou verzi s přídavným opěrným kolem a velké polonesené provedení. Rubin 10 se pyšní precizně navrženým symetrickým uspořádáním talířů; rozteč mezi záběry talířů činí 12,5 cm a nechybí ani osvědčené dvojí zešikmení.

Talíře o průměru 645 mm provádí celoplošné podříznutí půdy již od hloubky sedmi centimetrů. Postavení talířů ve vhodném pracovním úhlu přitom zaručuje odpovídající zahlubovací síly a snadné vniknutí i do těžké půdy.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *