Na podzim to přijde…

V Nabočanech měla svoji expozici též firma Moreau Agri Vysočina. Vystavila v ní ukázku z tradičního sortimentu, především se jednalo o traktory McCormick a Zetor, manipulátor Manitou, nebo návěs s populární nástavbou Joskin Drakkar. Ale v nabídce společnosti je toho mnohem více a můžeme zmínit například krmné vozy Storti, půdozpracující techniku Gregoire Besson, aplikační Sulky, nebo traktory Landini či Versatille a též stavební techniku Hitachi, nebo postřikovače Matrot.

Firma Moerau Agri Vysočina prodává kompletní sortiment techniky jenž nabízí společnost Moreau Agri, plus něco navíc. Tím hlavním plusem jsou traktory Zetor a nově též technika OPaLL-Agri a dalších domácích výrobců jako je Rozmital, nebo SMS a ZDT.
Momentálně zajímavým produktem je již zmíněná nástavba Drakkar. V ČR jezdí jak montovaná na traktorových návěsech, tak jako nástavba na nákladních automobilech Tatra. Drakkar je specifické konstrukce, s podlahovým dopravníkem a odlehčenými bočnicemi. Je proto primárně určena pro odvoz objemného materiálu rostlinné povahy.
Na podzim chystá Moreau Agri Vysočina představení novinky světového formátu. Do provozu bude uvedena cisterna Joskin se systémem Harvest Lab . Tento systém, využívající NIR analýzy, je určen k průběžnému monitorování obsahu živin, jenž jsou dávkovány při aplikaci kejdy. NIR analýza umožní zjistit a archivovat kolik živin a kde bylo aplikováno, dovolí udržení konstantní dávky určité živiny anebo může být aplikace kejdy provozována jako variabilní, tedy se zohledněním variability výnosového potenciálu v rámci pozemku. Svůj význam může mít NIR analýza i jako podklad pro dodržování Nitrátové směrnice.
Na podzim chystá firma Moreau Agri Vysočina též druhý ročník akce s názvem Vysočina Zetor Show na níž bude přichystán pestrý program zaměřený nejen na ukázky zemědělské techniky. Jeho hlavním bodem bude pokus o vytvoření světového rekordu v počtu traktorů Zetor, které se představí jednom místě a při spanilé jízdě vytvoří nejdelší „jednoznačkovou“ řadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *