Na zpracování půdy s Agro-Masz

Při další cestě stánkem firmy Barny-Agro na veletrhu Země živitelka 2019 získal každý zemědělec mnoho inspirací k pořízení nového stroje u vystavené techniky Agro-Masz. Hned první stroj – radličkový kypřič Runner v neseném provedení – najde široké možnosti uplatnění.

Je osazen radličkami ve třech řadách s pružinovým nonstop jištěním. Vystavený stroj měl radličky s křídly pro celoplošné zpracování půdy do hloubky 15 cm, ale tato křídla je možné také demontovat a pak lze provádět i hlubší kypření či jakoukoli obnovu struktury půdy. O likvidaci hrud se stará sekce vydutých ozubených talířů o průměru 460 mm, za níž pak následuje opěrný a utužovací válec o průměru 600 mm.

Pod značkou Agro-Masz má firma Bárny Agro v sortimentu také krátké talířové brány. Vystavený nesený model BTC měl záběr tří metrů, ale pro požadavky na vyšší plošnou výkonnost existují i verze v taženém provedení s pracovními záběry pěti a šesti metrů. Tažené stroje mohou být na přání vybaveny smykovou lištou s pružnými prsty, která provádí přídavné urovnávání povrchu pozemku v případě, že je podmítač využívaný k přípravě půdy před setím. Podvozek je u těchto strojů integrován za sekcemi talířů před opěrným válcem.

Soukromí zemědělci jsou z velké míry zastánci pravidelné orby. Na stánku firmy Bárny Agro tomu odpovídal zájem o vystavený nesený pluh Agro-Masz POR 3+1. Pluh byl vybavený univerzálními orebními tělesy, doplněnými o zahrnovací límce. Záběr je možné nastavovat ve čtyřech stupních od 30 do 50 cm na jedno těleso.*

Více informací v Zemědělci v regionu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *