Nabídka i pro precizní zemědělství

Na letošní výstavě Naše pole v Nabočanech nechyběla ani společnost Leading Farmers CZ, a. s., s více než dvacetiletou historií, která od počátku patří mezi společnosti ukazující zemědělcům směr budoucího vývoje a nabízející součinnost při zavádění nových technologií. Při přechodu na systém precizního zemědělství jim poskytuje nejen odborné poradenství, ale také potřebnou techniku, přístroje a technologie.

Na stánku společnosti Leading Farmers měli zájemci o precizní zemědělství možnost seznámit se s jejím hlavním sortimentem, kterým jsou navigační systémy a autopiloty značky Trimble, dále v době sklizně aktuální vlhkoměry zrnin nebo nový NIR analyzátor GrainSense.

Navigace patří do sortimentu firmy od samého počátku. První GPS navigaci značky Trimble, kterou firma Leading Farmers CZ zastupuje, namontovala již v roce 2002. Stále se zdokonalující systémy dnes umožňují automatický pohyb strojů po pozemcích včetně otáčení na souvratích, a to s opakovatelnou přesností až 2 cm. K tomu je nezbytný příjem korekčního signálu, ať už z jedné základnové stanice, nebo ze sítě stanic RTK VRS. Společnost Leading Farmers dokáže uspokojit nabídku jak v oblasti základního vybavení, tak nejsofistikovanějších systémů.

Navigace na stánku doplnil vlhkoměr zrnin Wile 200 pro měření vlhkosti zrna s hektolitrovou váhou, elektrická ruční mlátička MiniBatt +, s níž lze na poli snadno odebírat vzorky a přímo je změřit a přenosný analyzátor zrnin GrainSense, který dokáže přímo na poli stanovit nejen vlhkost, ale také obsah bílkovin (nejdůležitější faktor kvality obilnin), olejnatost, jako klíčovou veličinu pro pěstitele řepky nebo uhlohydráty.

Bude budoucnost robotická?

Robotika se začíná dostávat do povědomí zemědělců, o čemž svědčila i prezentace společnosti Leading Farmers CZ, a. s. Ta na výstavě Naše pole v Nabočanech představila návštěvníkům v praktických ukázkách práci autonomního robota Agrointelli Robotti, prvního komerčně dostupného autonomního polního nosiče nářadí dánské výroby, na jehož praktickém ověřování v Česku se podílí společnost Leading Farmers CZ, a. s.

Více v zářijovém Farmáři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *