Nadílka medailí pro velkého výrobce

V rámci soutěže Innovations Award, vyhlašované společností DLG v souvislosti s mezinárodním veletrhem Agritechnica, byla udělena jediná zlatá medaile. Tím šťastlivcem se stal John Deere, který vyvinul novou převodovku eAutoPower a ve spolupráci s firmou Joskin inteligentní systém pohonu kol u cisterny e8WD. Další tři inovace pak tomuto velkému výrobci přinesly stříbrnou medaili.

Pro své traktory ze zámořské produkce si John Deere vyvíjí plynulé převodovky ve vlastních dílnách, mezitím již ve druhé generaci. Převodovky jsou založené na hydrostaticko-mechanickém větvení přenosu výkonu; tradičně slouží k přenosu výkonu na kola a prostřednictvím vývodového hřídele též na agregovaná nářadí.

Jakmile by ale měli zákazníci požadavek na současný odběr elektrického výkonu, ať k pohonu komponent traktoru (ventilátor, kompresor stlačeného vzduchu), anebo elektromotorů na nářadí, bylo by zapotřebí traktor osadit přídavným generátorem elektrického proudu, poháněným vývodovým hřídelem. Místo toho nyní přichází John Deere se zcela novým řešením: plynulou převodovkou s elektro-mechanickým větvením výkonu. Takové řešení je v oblasti zemědělské techniky zcela nové a jako již mnohokrát, znovu poukazuje na inovátorství v oblasti traktorových převodovek u tohoto výrobce.*

Více informací v týdeníku Zemědělec a Mechanizaci zemědělství č. 11/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *