Nakladače nejen na silážní žlab

V průběhu akce, nazvané jako „JCB Den“, se kromě jiného velkému zájmu přítomných návštěvníků těšila prezentace dvojice velkých kolových nakladačů. JCB přišel na český trh s těmito stroji jako vůbec první zahraniční výrobce a dokázal nabídnout techniku, která svým výkonem odpovídala vysokým požadavkům na velkých zemědělských podnicích.

A to také díky tomu, že kolové nakladače JCB jsou pro nasazení v zemědělském provozu koncipovány od základu. Potvrzují to jiné převodovky, výkonnější chladicí systém, výkonnější motory a speciální výložník. Ten nemá Z kinematiku, oblíbenou u strojů pro stavebnictví, ale výložník s P kinematikou.

Prvním nakladačem byl JCB 427 Agri se šestiválcovým motorem Cummins o objemu 6,7 l o jmenovitém výkonu 158 k. Výkon je přenášen přes šestistupňovou převodovku, opět disponující systémem Torque Lock.  Jakmile je tedy třeba tlačit velký objem řezanky do kopce na silážním žlabu, lze si uzamknutím zvoleného rychlostního stupně zajistit vysokou účinnost v přenosu výkonu na kola.

Druhým kolovým nakladačem byl JCB 435S, stroj, který byl od svého začátku konstruovaný pro nasazení v zemědělském provozu. Stal se také i hodně oblíbený na velkých zemědělských podnicích s intenzivní živočišnou výrobou anebo u poskytovatelů služeb, kteří nabízí sklizeň pícnin na klíč, tedy od sklizně na poli přes dopravu až po uložení na silo. Nakladač JCB 435S dokáže na silážním žlabu zvládat a rozhrnovat i přísun velkých objemů hmoty, protože při své hmotnosti 14,4 t má k dispozici neobvykle vysoký výkon motoru na úrovni až 232 k.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *