Nakladače přicházejí s řadou inovací

Firma Claas své produkty pravidelně inovuje. V červenci letošního roku uvádí na trh tři modely svých kolových nakladačů Torion s motory stupeň V. Spolu s tím tyto stroje přicházejí i s dalšími změnami v oblasti pohonu, kinematiky výložníku a kabiny.

S přechodem na novou emisní normu stupeň V obdrží také nakladač Torion 1511 novou pohonnou jednotku. Je jí šestiválcový motor z produkce Deere Power Systems, naladěný na výkon 138 kW/188 k podle normy ISO 14396. Tento výkon znamená navýšení o dvanáct procent oproti předchůdci se čtyřválcovým motorem. Motor dokáže zprostředkovat točivý moment až 741 Nm (při 1600 ot/min). Pro lepší dynamiku a agilnější chování při rychlejších nakládacích cyklech, ale i pro větší rezervy při práci na silážním žlabu je nový Torion 1511 vybaven pojezdem Varipower se zvětšenou kapacitou o 23 procent (na 105 cm3).

Zároveň se i nový model Torion 1410 dočká zvýšení výkonu motoru – o pět procent na 120 kW/163 k. Naproti tomu výkon u modelu Torion 1177 zvýšen nebude. Úroveň škodlivin ve výfukových plynech je na požadavky emisní normy stupeň V redukována prostřednictvím filtru pevných částic DPF, dieselového oxidačního katalyzátoru DOC, technologie selektivní katalytické redukce SCR a externí recirkulace výfukových plynů EGR.

Čelní nakladače Claas Torion 1410 a Torion 1511 zároveň obdrží i větší zvedací sílu. Kinematika výložníku byla přepracována a došlo i na změny u hydraulických válců zdvihu.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *