Nakladače slaví kulaté jubileum

Do sortimentu manipulační techniky výrobce New Holland patří i smykem řízené nakladače. Pro mnoho zemědělců, zahradníků či stavitelů patří takový stroj neodmyslitelně k jejich práci. Investice do něj je nezbytností. Tyto nakladače jsou po dlouhou dobu již součástí sortimentu výrobce New Holland, který letos může slavit padesátileté výročí jejich výroby.

U zrodu těchto nakladačů stál nápad mladého inženýra, zkombinovat jím navrženou geometrii zdvihu s dopředným a zpětným pohybem stroje. Tak vznikl design exkluzivního řešení vertikálního zdvihu New Holland Super Boom.

V roce 1971 postavil New Holland svůj první model sériově vyráběného kompaktního nakladače. Měl označení L35 a přišel na trh s mnoha inovátorskými řešeními. Geometrie vertikálního zdvihu tohoto nakladače umožňovala větší výškový dosah, zároveň i více volného prostoru v průběhu nakládky. Kromě toho převzal New Holland se svým modelem L35 také prvenství v oblasti bezpečnosti pro strojníka, když jako první zavedl ochrannou konstrukci strojníka při převrácení a před padajícími předměty.

V posledních pěti desetiletích pak New Holland vylepšoval design i funkční stránku původního nakladače L35. Byl zvětšen i výškový dosah i nosnost, došlo ke zkrácení pracovních cyklů nakladače a kolové modely doplnil stroj s pásovým podvozkem. Aktuální série 300 je nabízena v devíti nových modelech o výkonu od 60 do 90 k a s užitečnou hmotností 815 – 2045 kg. Nové smykem řízené nakladače poskytují lepší výhled, opět větší výškový dosah výložníku a zjednodušené ovládání. Zákazníci, kteří si v průběhu oslav jubilea nakladač zakoupí, jej obdrží i se samolepkou „50-Years Edition“ na zadní levé části kapoty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *