Napojení managementu na LPIS

Další velkou a značně praktickou vlastností je napojení systému podnikového managementu na LPIS. Do účtu v osobním počítači nebo notebooku lze stáhnout hranice pozemků z LPISu a následně s nimi pracovat. Po několika minutách se objeví tyto pozemky i na tabletu.

Může také nastat situace, kdy bude třeba přidat do databáze nový pozemek. To je možné buď tak, že si jej vedoucí pracovník v podniku zakreslí – tak, jak chce. Anebo může provést import souboru, který si zvolí z LPISu. Ke staženým pozemkům si může zvolit jejich název či přiřadit je ke skupině. Brzy poté se nové pozemky díky synchronizaci objeví i na tabletu v kabině stroje.

Systém je vhodný pro stroje, provádějící aplikaci pesticidů či minerálních hnojiv. Kromě pomoci formou manuální navigace poskytuje také přehled o tom, jaký přípravek byl aplikován na který pozemek. Užitečnou pomocí je v případě, že je požadována aplikace několika různých přípravků na pozemky; šikovný přehled o správném tankmixu pro konkrétní pole, který je vždy při ruce, se hodí.

Pokud je řidič v navigačním menu, může také provádět měřené vzdáleností, délek a ploch pozemků. Pokud bude pracovat například s kejdovačem, může si změřit vzdálenost na druhý konec pole a zjistí, zda mu množství hnojiva ještě vystačí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *