Nástup nové generace pneumatických secích strojů

Firma LEMKEN nyní s předstihem představila novinky, které má přichystané pro veletrh Agritechnica 2022. Je mezi nimi i nová generace secích strojů Solitair DT. Vyznačuje se integrovanou sekcí talířových bran, komfortním ovládáním a děleným zásobníkem.

Nový Solitair DT se pyšní nízkými nároky na tahový výkon traktoru. Je součástí nových vývojových směrů u firmy LEMKEN, směřujících k vyšší hospodárnosti nasazení jejích strojů. A zakládá tradici kompletně nově koncipovaných tažených pneumatických secích strojů.

Pro to, aby již při prvním průjezdu proběhlo dostatečné opětovné utužení půdy, nabízí nový Solitair DT předřazený pneumatikový pěchovací válec. Jako druhý krok pak probíhá příprava seťového lůžka, kterou zajišťuje sekce krátkých talířových bran. Půdu celoplošně kypří poměrně velké talíře s hladkým obvodem o průměru 465 mm, jištěné samostatně prostřednictvím listových pružin. Pro zemědělce, kteří požadují nižší intenzitu přípravy půdy, může být Solitair DT vpředu vybaven kolmo postavenými zvlněnými kotouči. Ty zasahují méně do půdy, čímž se omezí ztráty půdní vlhkosti a vzcházení plevelných rostlin. Pokud má být provedeno zhutnění půdy v řádcích v rozteči secích botek, může být za sekcí talířových bran usazen známý a osvědčený trapézový pěchovací válec.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *