Nástupce je o třídu výše

Firma Horsch vyráběla řadu let své radličkové kypřiče Terrano FX. Tento německý výrobce ale nyní již nabízí nástupce, který je modernizovaný – řadu Terrano GX.

Stejně jako je abecedně logická změna označení z FX na GX charakterizující další vývojový krok dopředu, tak i nové číselné označení má svou logiku. Například číslice 5 značí pracovní záběr, který kromě prezentovaných pěti metrů může být i čtyři nebo šest metrů. A číslice 4 pak označuje počet řad radliček, neboť nové Terrano GX si může každý zákazník objednat i v provedení třířadém.

Zrovna tak si zvolí typ připojovacího zařízení, zda bude své Terrano GX připojovat do závěsu K-80, do etážového závěsu anebo do spodních táhel tříbodového závěsu prostřednictvím rozpěrky. Konstruktéři také počítali s tím, že tažný prostředek může být vybaven dvoumontáží pneumatik, anebo velmi širokými pneumatikami, což v bezorebných technologiích není žádnou výjimkou, takže oj má dostatečnou délku.  Intenzivnímu nasazení také vychází vstříc řádný držák hydraulických hadic, který tyto důležité komponenty pevně (a přehledně) fixuje mimo oblast vzájemně se pohybujících částí.

Dalším velice užitečným komponentem, který ale nevyžaduje žádnou samostatnou konstrukci navíc, je trakční posilovač. Nejedná se o novinku – toto zařízení již funguje i na dosavadních strojích. Nicméně po spuštění kypřiče do země dokáže posilovač přenést na kola zadní nápravy traktoru až 1200 kg navíc, a omezit tak jejich prokluz na minimum. Originální konstrukce Horsch je založena na tom, že pístnice posilovače je integrována do oje. K důležitým přednostem patří i to, že posilovač není nutné vůbec nijak složitě samostatně připojovat k traktoru ani jej nastavovat.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *