Návěs „2-v-1“ pro efektivní obsluhu bioplynových stanic

Rovněž doprava hraje velkou roli v efektivitě fungování chovu hospodářských zvířat. Novými cestami se vydala francouzská společnost Deguillaume, když vyvinula návěs „dva v jednom“ – tedy způsobilý pro transport jak sypkých materiálů (řezanky), tak i kapalin. Má název Fusion a od letošního jara je nositelem bronzové medaile v kategorii Chov hospodářských zvířat a obnovitelná energie soutěže SIMA Innovations Award 2021.

S rozvojem bioplynových stanic a anaerobní fermentace musí zemědělci čelit novým výzvám v oblasti dopravy. Musí přepravovat organický materiál v pevném a/nebo kapalném skupenství směrem k fermentoru, a pak od skladovacích jímek zase digestát k aplikaci na pozemky. To přináší potřebu dopravy pevných i kapalných materiálů.

Francouzský výrobce nabízí řešení, které pokrývá speciální potřeby na dopravu v oblasti bioplynových stanic. Nový návěs je zároveň v souladu s ochranou přírodních zdrojů, snižováním spotřeby paliva i úrovně emisí oxidu uhličitého. Dokáže zvýšit efektivitu podnikání a zvýšit produktivitu.

Namísto toho, aby bylo zapotřebí investovat do dvou samostatných dopravních prostředků – návěsu s korbou a cisterny, nabízí firma Deguillaume návěs “dva-v-jednom“ s názvem Fusion. Tento návěs zvládne převážet oba dva tyto vzájemně velmi odlišné druhy nákladů. Při jízdě k fermentoru se veze například kukuřičná siláž, a při cestě zpět pak jede naplněný digestátem. Aby to bylo možné, disponuje nový návěs dvojitým vodotěsným dnem a trojicí perforovaných dělicích přepážek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *