Nejen lepší výhled, ale i přesnější navigační systém

Stejně, jako při nástupu traktorů řady 8R první generace, tak také při nástupu nové generace těchto traktorů pro rok 2020 doznala nová kabina změn zvenčí. Ve střeše integrované tři LED pracovní světlomety mají futuristický lichoběžníkovitý tvar a A sloupky jsou posunuté více do stran tak, aby byl výhled z kabiny ještě širší.

Na střeše pak zaujme přijímač StarFire 6000, který má nový tvar a je uložen nikoli uprostřed, ale na pravé straně. Je zároveň lépe zabezpečen proti odcizení, a co bude pro každodenní provoz důležitější, mnohem rychleji zachytí satelitní signál. Při práci za vyšších pojezdových rychlostí (nad 15 km/h) vykazuje vyšší přesnost fungování, a zrovna tak bude spolehlivý i při speciálním nasazení traktoru v plazivých rychlostech od 100 m/h.

Propojení traktoru s kanceláří je nyní na skutečně profesionální úrovni. Mezi traktorem a operačním střediskem lze data i nadále posílat bezdrátovou formou v reálném čase. A to ve spojení s paketem konektivity po dobu pěti let zdarma. Díky systémům AutoSetup a AutoTrac Online je možné plně kontrolovat stroje, pozemky i používanou závěsnou techniku na dálku na webové platformě My John Deere Com. Data je možné také do traktoru odesílat, rovněž bezdrátově.

Pokud si to uživatel bude přát, může si nechat svůj traktor na dálku sledovat a kontrolovat. Vlastník traktoru také může potvrdit využívání systému „Expert Alerts“, který na základě sledování a vyhodnocování provozních parametrů umí předcházet potenciálnímu poškození stroje, takže riziko nákladné opravy se výrazně sníží. Tato řešení představují systémy budoucnosti.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *