Firma připravená na budoucnost

Firma LEMKEN klade velký důraz na soustavný vývoj a inovativnost. Se svou technikou chce zemědělcům učinit život snadnějším, a zároveň být svým zákazníkům i silným partnerem. Umí nabídnout ucelený sortiment strojů pro zpracování půdy, setí a ochranu i výživu rostlin, ale i kvalifikovaný servis.

Jak řekla majitelka této rodinné firmy Nicola Lemken při svém úvodním slovu na tiskových dnech ve Francii, budoucnost zemědělství právě začala. Bude charakteristická výraznými změnami v používaných technologiích, jako třeba uplatněním malých minirobotů či traktorů bez řidiče. Elektronické systémy, integrované v zemědělské technice, jsou samozřejmostí též u strojů Lemken. Dalším krokem je vývoj nových systémů pro řízení chodu farmy, který v současnosti u firmy LEMKEN běží. Kromě toho pokračuje i vývoj vlastních aplikací pro stroje Lemken s rozšířenými možnostmi vzájemného propojení strojů. Firma LEMKEN je tak plně připravena na budoucnost.

Jedním ze symbolů pokroku u firmy LEMKEN jsou polonesené pluhy Diamant. Tyto pluhy dostaly svůj název od jednoho z nejtvrdších přírodních nerostů vůbec. Na první pohled by se mohlo zdát, že jejich výrobce neprovedl za dvacet let produkce těchto strojů žádné změny. Základní koncept je stále shodný: dlouhá oj, rám se šroubovými spoji a opěrné kolo posunuté do strany. Nicméně právě při bližším pohledu se řada vylepšení najde.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 2/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *