Nenáročné žací kombinace s vysokou výkonností

Firma Pöttinger uvádí pro sezónu 2021 na trh nové žací kombinace bez kondicionéru Novadisc. Stejně, jako doposud, je jejich základem tisíckrát osvědčený žací nosník.

Za svou snadnou přístupnost tento žací nosník vděčí velkoryse dimenzovaným ochranným krytům. Díky nim je možné stroje po práci i snadno vyčistit. Také přístup k diskům je bezproblémový, takže je možné jednoduše a rychle vyměňovat nože. Náhradní nože se nechají uskladnit v praktickém boxu a přímo na žacím stroji je vezen i klíč, sloužící k rychlovýměně nožů.

Jednoduše přístupné pro údržbu jsou i kloubové hřídele. Kromě toho je jejich interval mazání prodloužený na 150 hodin. Každý zemědělec také přivítá praktickou odkládací polohu pro kloubový hřídel, díky které je opětovné připojení žací kombinace k traktoru citelně zjednodušené a také rychlejší.

Ochranné plachty jsou u žacích kombinací Novadisc zhotoveny z materiálu, který vyniká značnou odolností vůči roztržení. Dokážou tak spolehlivě zachycovat jak odletující kameny, tak i nečistoty a chránit traktor i okolní prostředí. Na přání mohou být nové žací kombinace vybaveny hydraulicky ovládaným sklápěním vnějších krytů, čímž je přestavení do přepravní polohy zjednodušeno.

Všechny modely pak v této poloze dosahují šířky 2,85 m. Výška v přepravní poloze je odlišná – u typu Novadisc 732 činí 3,10 m, u modelu Novadisc 812 pak 3,50 m a u typu Novadisc 902 celých 3,90 m. A pokud se bude souprava s traktorem přesouvat z pole na farmu již za tmy, ocení každý uživatel LED osvětlení žací kombinace, které výrobce zahrnul nově do standardní výbavy.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *