Neplachov jako rozkvetlá zahrada

Zelená, bílá, červená. Jako v rozkvetlé zahradě si mohli připadat návštěvníci dnů otevřených dveří společnosti GARNEA v Neplachově při pohledu na traktory Deutz-Fahr, Lamborghini, Same či Yanmar. A to ještě v areálu i v jeho okolí „vykvetla“ oranžová stavební technika Doosan, jejímž výhradním dovozcem je GARNEA od letošního ledna. Příjemný pocit ze „zahradní párty“ umocnily modrá obloha, jarní sluníčko, slavnostní atmosféra i dobré občerstvení.

Neplachovská společnost GARNEA je od roku 2011 výhradním dovozcem traktorů Deutz-Fahr do České republiky a za tu dobu jich dodala více než 800. Dnes se stará přibližně o tisícovku světle zelených traktorů, z nichž mnohé přišly na český trh ještě před rokem 2011. Spolu s třemi dalšími značkami zajišťuje servis u dvou tisícovek traktorů. Disponuje servisním zázemím s moderní diagnostikou, kterou ovládají proškolení servisní technici, a sklady náhradních dílů umožňující jejich pružné dodání.

„Traktory Deutz-Fahr jsou vybaveny nejmodernějšími traktorovými technologiemi, které konstruktéři sjednotili v jeden perfektně fungující celek. A zemědělci to oceňují,“ řekl týdeníku Zemědělec Ing. Václav Baštýř, ředitel společnosti GARNEA. „Zájem je především o traktory s výkonem motoru kolem 160 a 170 koní. Jako jedni z mála máme v nabídce moderní traktory Deutz-Fahr o výkonu 160 koní i s mechanickou převodovkou. Přitom mají stejně komfortní výbavu jako modely s plynulou převodovkou, tedy identickou kabinu, odpružení, ovládání, či ergonomii. Mohu potvrdit, že pozorujeme návrat k mechanickým traktorům s řadicí pákou, které jsou jednodušší a také cenově výhodnější. Nejde však primárně o cenu, domnívám se, že příčinou je nedostatek kvalifikovaných lidí v zemědělské praxi. Potvrzují to i silnější profi stroje Agrotron 7250, u nichž zemědělci oceňují vysoký komfort a komplexní výbavu včetně odpružení náprav i kabiny či silnou hydrauliku, ale upřednostňují mechanické hydraulické okruhy a mechanické řazení. Nejsou lidi a tento traktor dokáže řídit téměř každý.“*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 15.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *