Nová automatická regulace šířky záběru u pluhu

Nový systém iQblue Connect firmy LEMKEN představuje řešení dostupné na přání nejenom u nových strojů LEMKEN, ale lze jej i dodatečně instalovat na stroje, které jsou již v provozu. Podmínkou zůstává to, aby traktor a závěsný stroj podporovaly ISOBUS-standard systému Tractor Implement Management a vlastnily odpovídající AEF-certifikát pro tuto funkci. iQblue Connect kromě toho je opatřen také vlastní GPS pro přiřazování informací o aktuální poloze a umí i bezdrátovou formou komunikovat v reálném čase – například s digitálním systémem pro vedení farmy.

Ve spojení s traktorem, který je způsobilý k provozu se systémem Tractor Implement Management, dokáže iQblue Connect jako systém inteligentního ovládání nářadí regulovat například pracovní záběr pluhu. Systém zjišťuje aktuální polohu soupravy, zná pracovní záběr pluhu a prostřednictvím systému Tractor Implement Management dokáže zasáhnout přímo do činnosti vnějšího hydraulického okruhu traktoru tak, aby došlo k přestavení pístnice, která je zodpovědná za nastavení šířky záběru pluhu. Takto je při orbě pozemku automaticky neustále udržována linie brázdy v přímém směru, bez nutnosti manuálních korekcí. Zároveň je možné konečně přesně orat pro dosažení rovné cílové brázdy, díky čemuž je pak při doorávce klínů polí ušetřeno mnoho času.

Také u radličkových kypřičů v poloneseném provedení nalezne nový systém iQblue Connect uplatnění – pro optimalizaci intenzity kypření půdy. Systém iQblue Connect bude přes TIM regulovat hydraulický systém traktoru dle různých parametrů.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *