Nová cisterna Veenhuis

Holandský výrobce aplikační a dopravní techniky, společnost Veenhuis Machines, si letos na podzim rozšířila svůj sortiment o zajímavou novinku. Oblíbená série cisteren Premium, vhodná do extrémních a mokrých podmínek, se rozrůstá o nový model Quad-Shift o objemu 15 850 litrů. Tato cisterna je ideální pro aplikaci tekutých hnojiv do travního drnu i orné půdy.

Na jaře musí být za každých podmínek a v co nejkratším čase aplikováno velké množství tekutých hnojiv. Maximální kapacita nádrže a nízké utužení půdy jsou proto velmi důležité. Koncept čtyř stejně velký kol umístěných vedle sebe, která se otáčejí nezávisle na sobě, je vynikající alternativou k jednoosým cisternám a cisternám se širokými pneumatikami. Snížení efektu driftování, speciálně v zatáčkách, a větší kontaktní plocha pneumatik jsou hlavními výhodami nového konceptu Quad.

Unikátní posuvná konstrukce umožňuje cisternám Quad-Shift rozšíření rozchodu vnějších kol až o 65 cm, nedochází tak k žádnému překrývání s koly traktoru. Každé kolo má svou vlastní stopu a tím dochází ke snížení utužení půdy. Tato konstrukce také umožňuje, aby manévrovatelnost byla na dobré úrovni jednoosých kompaktních cisteren a zároveň bylo dosaženo i dostatečné nosnosti. Nezávislé hydraulické odpružení na všech kolech zajišťuje, že tlak na všechny čtyři pneumatiky o rozměru 620/80 R42 je shodný a tak se snižuje riziko zhutňování půdy.*

Techniku od výrobce Veenhuis naleznou zájemci v sortimentu společnosti Dagros s. r. o.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *