Nová čtveřice výkonných lisů

Výkonný lis na válcové balíky Krone VariPack určený k profesionálnímu nasazení položil nové měřítko v oblasti slisovanosti a průchodnosti. Nyní se produktový program rozšíří o čtyři další modely, VariPack V 165 a V 165 XC a VariPack V 190 a V 190 XC. Mnoho komponentů bylo převzato z vysoce výkonného typu, proto také tyto nové lisy umožňují vysokou hmotnost balíků a maximální průchodnost při sklizni slámy a sena. Díky jednoduššímu provedení nejsou určeny pouze službařům, ale jsou ideálním strojem i pro běžné zemědělské podniky.

U modelu VariPack V 165 je možné plynule nastavit průměr balíku od 0,8 do 1,65 m, VariPack V 190 lisuje balíky od 0,8 do 1,9 metru. Na přání je možné oba stroje vybavit řezacím ústrojím.

Čtyři nekonečné pásy, stejně jako u typu VariPack Plus, se starají o perfektní tvar balíku. Lisovací sílu a průměr balíku je možné upravovat přímo z místa řidiče na ovládacím terminálu. Měkké jádro lze podle potřeby nastavit ve třech různých stupních s ohledem na intenzitu a velikost. Je tak možné se jednoduše a rychle přizpůsobit sklízenému materiálu. Dalším inovativním prvkem je extrémně rychlé vyhazování balíku, za méně než 5 s se zadní víko dokáže otevřít a zase zavřít. Ukazatel směru jízdy pomáhá rovnoměrnému plnění lisovací komory, takže i nezkušení řidiči mohou okamžitě lisovat „krásné“ balíky.*

Více se o nových lisech Krone VariPack dočtete v Zemědělci č. 43.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *