Nová éra motorů

Společnost FPT Industrial se účastnila Mezinárodní výstavy zemědělských a zahradnických strojů EIMA International 2021, která se konala v Bologni (Itálie) od 19. do 23. října. Pro tuto velmi důležitou akci, která se konečně dočkala návratu velkého publika, značka předvedla svůj plán pro snadný a proveditelný přechod od standardních jednopalivových k vícepalivovým motorům. Italský výrobce vystavil komplexní sbírku produktů a řešení. Tato řešení se týkají alternativních a udržitelných pohonných systémů.

Jedním z vystavených řešení byl motor F28 Stupeň V. Jedná se o vhodné řešení pro aplikace, vyžadující výkon a zároveň motor s kompaktními rozměry. Výkon v rozpětí 35 až 75 kW, pro který by jinak byl zapotřebí zdvihový objem 3,4 l, je u motoru F28 produkován z objemu dvou litrů. Je toho docíleno nefalšovaným zeštíhlením rozměrů motoru díky integraci EGR kanálu do hlavy válce, snížené konstrukci bloku motoru a nejkompaktnějšímu ATS v kategorii.

Vysoký točivý moment (300 Nm při 1000 ot /min; +23% vs. konkurenti) a maximální točivý moment o 26% vyšší, než konkurenční průměr (375 Nm při 1400 ot / min) zajišťují špičkový výkon v kategorii 55 kW. Verze nového motoru FPT F28 s vysokým výkonem (až 75 kW) umožňuje využití v širokém rozsahu strojů, se širokou škálou možností a datových sad pro různé pracovní cykly. Díky své všestranné konstrukci je F28 ideální pro velké množství zemědělských aplikací, jako jsou speciální a kompaktní standardní traktory. 600hodinový interval výměny oleje přináší usnadnění údržby a snížení provozních nákladů.

Motor FPT F28 je navržen tak, aby byl víceúčelový a má modulární architekturu – může běžet na naftu a zemní plyn a je také vhodný pro hybridní aplikace.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *