Nová generace láme všechny rekordy

Pod označením Lexion se skrývají sklízecí mlátičky nejvyšší výkonové třídy značky Claas. U nové generace těchto strojů slibuje jejich výrobce další zvýšení výkonnosti, tedy množství zrna, které mlátička dokáže zpracovat v určitém časovém úseku, většinou za hodinu. Aby si pracovníci firmy Claas své předpoklady ověřili v praxi, zorganizovali testování mlátičky nové generace při sklizni. A laťku posadili pěkně vysoko.

Pro největší sklízecí mlátičky Claas s vytřasadly dosavadní generace nebyl problém za hodinu zpracovat 30 až 33 tun zrna. Stroje nové generace ale zvládnou více, což je dáno tím, že při inovacích začali konstruktéři Claasu od jejich „srdce“ – od mláticího a čisticího ústrojí.

Pro pokoření rekordu si tým firmy Claas zvolil vyšší hranici – alespoň čtyřicet tun. Testovaným strojem byl Claas Lexion 6900, tedy nejvýkonnější model ze šestivytřasadlových strojů. Vpředu nesl velký adaptér Convio 1080 a za volant usedl zkušený kombajnér Christian Lüthen. Tento předváděcí řidič firmy Claas si je s ovládáním a hlavně se správným nastavením sklízecí mlátičky skutečně jistý. V létě tohoto roku předváděl s uvedeným strojem sklizeň různých plodin na mnoha místech v Německu. A téměř všude uvedl zúčastněné zemědělce do úžasu tím, jaké produktivity jeho mlátička Lexion 6900 dosahovala.*

Více informací v Zemědělci č. 44/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *