Nová generace lisů z Rakouska

Na veletrhu Agritechnica představí firma Göweil z Horního Rakouska novou generaci lisů série G-1. Na přání mnoha zákazníků přichází s četnými novinkami u lisů na válcové balíky G-1 F125 a kombinovaného lisu s baličkou G-1 F125 Kombi.

U kombinovaného lisu s baličkou sází Göweil na pneumatiky větších rozměrů a standardně montuje kola s pneumatikami 560/45R22.5 Flotation Trac od firmy Vredestein. Díky tomu se hmotnost stroje rovnoměrně rozloží a výrazně se sníží zatížení půdy. Práce v měkkých půdních podmínkách je tak podstatně lepší. Navzdory širšímu obutí udržel Göweil šířku lisu na třech metrech. Pro extrémní poměry nabízí výrobce ještě širší kola s pneumatikami 710/35-R22.5 od firmy Nokian, které šířku vozidla zvětšují na 3,3 metru.

Také z hlediska technického řízení se leccos změnilo, nová generaci lisů má ve standardu ISOBUS ovládání. Toto nové řízení je uspořádáno přehledněji a jednoduše se ovládá, kromě toho se na displeji zobrazuje více informací. Göweil nabízí vlastní terminál ISOBUS, přirozeně jsou však stroje kompatibilní se všemi jinými terminály ISOBUS. Obvyklé přednosti, jako je třeba vysoká kvalita řezu u modelu G-1 F125, zůstávají zachovány.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 41.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *