Nová generace teleskopických manipulátorů

V průběhu akce, nazvané jako „JCB Den“, která proběhla na pobočce společnosti Lukrom ve městě Valašské Meziřící, byla kromě jiného předvedena také nová generace teleskopických manipulátorů JCB Loadall.

Tyto stroje jsou vyvinuté nově a mají navýšenou zvedací kapacitu. Nicméně každá obsluha přivítá zcela novou kabinu s označením CommandPlus, jejíž panoramatické sklo má jiný sklon – do mnohačetného oblouku. Díky tomu má obsluha více prostoru při nástupu do kabiny, a i při sezení uvnitř má řidič čelní sklo posunuté více dopředu. Tím získává více prostoru a méně se „paří“ při práci v horkých letních dnech. Nově je také sklopný volant doplněný o paměť pro nastavené polohy.

Další novinka je již v oblasti ovládání a je jí terminál s obrazovkou s úhlopříčkou sedmi palců. Tento terminál zobrazuje veškeré informace o manipulátoru, které tak má řidič na jednom místě. V kabině jsou také větší úložné prostory díky zvětšení celkových rozměrů kabiny – šířky i délky.

Díky čelnímu oblému sklu má obsluha také lepší viditelnost dopředu a má při práci větší komfort. Nově je také vylepšený výkon větrání, vytápění a klimatizace. Změnilo se také rozložení výdechů klimatizace a větší počet stěračů lépe stírá prosklené plochy.

Jako užitečné v praxi se ukazuje i nové tlačítko odtlakování hydraulických ventilů na teleskopickém rameni, takže odpojení příslušenství je jednodušší a rychlejší. SmoothRide systém je u těchto strojů standardem – jde o automatické odpružení ramene. V provedení AgriPlus jsou nové manipulátory vybaveny čtyřstupňovou převodovkou Powershift, doplněnou o hydrodynamický měnič. Traktorová homologace dovoluje i jízdu s agregovanou dopravní technikou.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *