Nová generace traktorů najde uplatnění i s čelním nakladačem

Firma Valtra vyrábí ucelený sortiment kolových traktorů. Jejich využití je univerzální, přičemž pro práce s čelním nakladačem je například v tradičním odbytišti - ve skandinávských zemích - nejprodávanější výkonová kategorie 88 - 100 k. Nicméně velmi dobře se nechá pro tuto činnost využít i traktor nové řady T4, protože je vybaven výkonným hydraulickým systémem, stabilním podvozkem s velkou světlou výškou a novou kabinou se širokým výhledem. Rovněž i nový systém ovládání usnadňuje práci s traktorem.

Nové traktory Valtra T4 jsou vhodné pro využití s čelním nakladačem díky celé řadě konstrukčních úprav. Nová kabina poskytuje lepší výhled díky ploše prosklení zvětšené na 6,2 m2 a na přání lze kabinu vybavit střešním oknem (s roletkou). Výhled na nakladač je vynikající v celé dráze jeho pohybu.

Nakladač se upíná k novým konzolám. Mezi konzolami a kapotou motoru je dostatek prostoru. Zároveň mají traktory Valtra nové generace rozložení hmotnosti v poměru 40 procent vpředu a 60 procent vzadu, takže při práci s čelním nakladačem se hmotnost vyrovnává a není zapotřebí do zadního tříbodového závěsu připojovat přídavné závaží.

Všechny hydraulické funkce, a především zvedání nakladače, urychlí nová funkce hydraulického asistenta. Další výhodou traktorů Valtra T4 je jejich dobrá manévrovatelnost. Systém Quick Steer umožňuje zrychlit otáčení kol řídicí nápravy.

Traktory nové řady jsou vybaveny výkonnými značkovými světlomety LED od výrobce Hella. Individuální nastavení je možné provést na novém panelu ovládání světlometů s paměťovou funkcí.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 3/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *