Nová řada oranžových traktorů

Společnost Kubota, přední výrobce traktorů a zemědělské techniky, uvádí na trh novou řadu traktorů M7003, které navazují na úspěch jejich předchůdců. Traktory třetí generace přicházejí na trh mnohem dříve, než se očekávalo, v prodeji budou od prvního čtvrtletí roku 2020. Důvodem je velký technický pokrok, k němuž došlo v poslední době, a dlouhodobý úspěch modelu M7002. Byla vyvinuta nová technologie, která se stále více zaměřuje na udržitelný rozvoj a výrobu techniky, jež uspokojují potřeby moderních zemědělců.

Řada traktorů M7003 bude obsahovat nejmodernější typ motoru Kubota V s vyšší účinností a spolehlivostí a třemi úrovněmi výkonu 130, 150 a 170 koní při 1900 ot/min. Výkon je možné navýšit o dalších 5 až 20 koní. Nové motory využívají technologii DPF a SCR na snižování emisí Nox. Motor má také prodloužený interval čištění DPF ze 3000 hodin na 6000 hodin.

Jako obvykle budou tyto modely k dispozici se dvěma typy převodů, KVT a Powershift. Typ Powershift obsahuje novou funkci nazvanou restart Xpress, která ovládá hlavní spojku přímo aktivací brzdového pedálu. Řidič může zastavit traktor bez použití spojkového pedálu, což zajišťuje maximální pohodlí a produktivitu. Zejména práce s čelním nakladačem se tak stává mnohem pohodlnější a snadnější. Řada M7003 bude navíc obsahovat hydraulický posilovač řízení s řízením Multi Speed Control. Ten lze nastavit podle použití traktoru a požadavků na rychlost, což zvyšuje celkovou manévrovatelnost stroje a umožňuje snadnější ovládání.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 47

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *