Nová řada samojízdných postřikovačů

V oblasti ochrany rostlin je důležitá včasnost a precizní provedení každého zásahu, a to pokud možno s minimálním úletem. Zároveň rostou i nároky na bezpečnost práce a komfort. Všechny tyto požadavky umějí splnit samojízdné postřikovače od firmy Kverneland nové řady iXdrive S6.

Samojízdný postřikovač iXdrive S6 je symbolem vysoké plošné výkonnosti, díky které představuje vhodnou investici i pro poskytovatele služeb v zemědělství. Využívá konceptu vpředu usazené kabiny a motoru a nádrže na postřikovou jíchu ve středu stroje. Takto se dociluje příznivého rozložení hmotnosti na obě nápravy postřikovače v poměru 50 : 50 v prázdném i plném stavu. Stabilitu podporuje i nízko uložené těžiště.

Z prostorné kabiny má obsluha ničím nerušený výhled dopředu a do stran a veškeré ovládání v blízkosti. Za kabinou je uložen šestiválcový motor výrobce John Deere o zdvihovém objemu 6,8 l. Na kola je potřebný výkon přenášen plynule hydrostatickým pohonem. Při práci na poli za dílčího zatížení lze otáčky motoru snížit a dosahovat tak optimálních hodnot spotřeby paliva.

Postřikovače Kverneland řady iXdrive S6 model HP disponují výkonem motoru 250 k, na přání pak 300 k. Do obtížných podmínek, jako je například svažitý terén, je vhodnější verze HP Ecodrive s výkonem motoru 300 k. Tato verze umí pojíždět po silnici rychlostí 40 km/h při redukovaných otáčkách motoru. Ani rychlejší jízda po poli nebude nepříjemnou záležitostí, protože přenosu rázů od obou náprav na rám stroje zabraňuje systém hydropneumatického odpružení.

Trvalý pohon všech čtyř kol je zásobován olejem od dvojice hydraulických čerpadel. Každé z nich zásobuje jednu nápravu tak, aby byla zajištěna spolehlivá trakce všech kol i za mokra.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *