Nová řada skloubí výkon s komfortem

John Deere je specializovaný výrobce traktorů a stále se snaží jejich sortiment přizpůsobovat požadavkům zemědělců. Kromě toho se musel v minulosti vypořádat s nástupem zpřísněných emisních norem. Nicméně nové modelové řady traktorů John Deere, to není jenom vysoce účinný systém úpravy spalin. V dnešní době ocení uživatelé traktorů komfort v kabině, jednoduché ovládání i nastavení, či dobře fungující satelitní navigaci. A právě to dokážou nabídnout nové traktory řady 7R.

Tyto stroje jsou zajímavou kombinací poctivé kovářské práce a nejmodernějších technologií. Premiéru si odbyly v průběhu mezinárodního veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru, kde se pro možnost alespoň krátkého usednutí do „velína“ stály dlouhé fronty. Nyní měla redakce Zemědělce tuto možnost znovu, a to navíc ještě přímo v praxi na poli. Stalo se tak při předvádění traktoru John Deere 7R 290 modelového roku 2020, které proběhlo na pozemcích zemědělského podniku na Hodonínsku.

Zmrzlí muži sice přinesli do Čech ochlazení, ale zároveň i potřebné srážky. Plochy, které manažeři společnosti STROM Praha pro předvádění vybrali, byly velmi nepravidelné a vyznačovaly se navíc ještě až extrémní svažitostí. Jednalo se o pozemky po sklizni ozimého žita na GPS se střední půdou. Traktor 7R 290 měl za úkol provést podmítku do hloubky zhruba dvanácti centimetrů s krátkými talířovými branami Swifterdisc 8000 firmy BEDNAR FMT. Traktor tedy čekala práce s podmítačem o záběru osmi metrů v prudkých kopcích a na mokrém povrchu, za kterou by se nemusel stydět ani traktor vyšší řady 8R.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *