Nová řada traktorů s kompaktními rozměry

Velkou novinkou rakouského výrobce Steyr je řada čtyř modelů kompaktních traktorů Expert CVT. Traktory ve svěžím designu jsou určeny pro menší zemědělské podniky ke smíšenému využití, či pro podniky s živočišnou výrobou, anebo mohou fungovat v roli druhého traktoru na farmě.

Poprvé byly prezentovány na Tiskových dnech ve městečku Sankt Valentin v Rakousku. V průběhu odpoledního předvádění traktorů Steyr na poli byl na samostatném stanovišti vystavený čtyřválcový motor FPT o objemu 4,5 l. Velká „nádoba“ jen nevýrazně přesahuje šířku motoru, jeho délku nijak nezvětšuje. Má několik zaslepených otvorů, do nichž pak přijde umístit tryska pro rozprášení neutralizační kapaliny AdBlue do proudu spalin či sonda pro měření obsahu oxidů dusíku ve spalinách či senzor měření teploty výfukových plynů. Z pravé strany má motor uložený zásobník systému Common Rail, v němž je palivo udržováno pod vysokým tlakem (jehož hodnota je ale proměnlivá).

Masivní konstrukce olejové vany vypovídá o tom, že se jedná o integrované provedení tohoto komponentu. Nové traktory Steyr CVT Expert nemají ani rámovou, ani polorámovou konstrukci; držák přední nápravy je uchycen přímo k olejové vaně motoru.

Díky tomu se dosahuje velkého maximálního rejdu předních kol a malého poloměru otáčení. Tím se podařilo splnit důležitou podmínku úspěchu takového univerzálního kompaktního traktoru na trhu, protože dobrou manévrovatelnost od něj budou jeho zákazníci očekávat.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *