Nové traktory Valtra řady T4 přináší mnoho nového

Naši zemědělci dobře znají univerzální traktory Valtra řady T. Valtra patří k firmě, která udržuje stálý kontakt se svými zákazníky a sleduje jejich požadavky a rostoucí nároky. Od roku 2009 pracovali technici na nové generaci traktorů Valtra T, která bude odpovídat všem nárokům současných uživatelů.

V letošním podzimu nastal vhodný čas pro slavnostní představení nové generace traktorů s označením T4. Akce se konala na jedné z farem v blízkosti německého Frankfurtu nad Mohanem a na jejím programu byla jak prezentace inovací ve všech oblastech, tak i praktické ukázky v prostředí farmy. Vzhledem k podzimnímu období zahrnovaly předvádění traktorů při zpracování půdy se závěsnou technikou firmy Amazone, ověření obsluhy traktoru při práci s čelním nakladačem, testování manévrovatelnosti, reverzního řízení Twin-Trac či simulaci transportních činností na speciálním okruhu.

Traktory T4 přichází s novým šestiválcovým motorem AGCO Power, který splňuje limity emisní normy Stupeň 4 s technologií SCR-only (tj. bez vnější recirkulace výfukových plynů a bez filtru pevných částic DPF). Maximální výkon největšího typu dosahuje 250 k. Na první pohled vynikají inovovaným designem, podobným stylizování nejvýkonnějších traktorů řady S.

Součástí moderního vzhledu je i zcela nová kabina se širokým výhledem díky zvětšené ploše prosklení, prostorností a přepracovaným ovládáním traktoru s vyšší úrovní ergonomie. Řada T4 se bude nabízet ve variantách Active, Versu a Direct. U prvních dvou variant je standardem úplně nová převodovka Powershift s ovládáním ve stylu převodovky plynulé. Nové možnosti a varianty ovládání pojezdu traktorů Valtra T4 Powershift se dvaceti, respektive třiceti rychlostními stupni v obou směrech jízdy znamenají revoluci pro traktory ze Skandinávie. Více informací včetně postřehů z testovacích jízd s novými stroji přinese časopis Mechanizace zemědělství.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *