Nové automatické otáčení na souvratích

Navigace AutoTrac bude ještě zajímavější, protože letos na podzim přichází John Deere s novinkou. Má název„Autotrac automatické otáčení na souvrati a byla prezentována v průběhu Polního dne s navigacemi John Deere, který se konal na pozemcích Zemědělského obchodního družstva Blata v jižních Čechách.

Nový systém ještě více zjednoduší mnohokrát opakovaný úkon – řízení traktoru při otáčení do následné jízdy a všechny s tím spojené opakovaně vykonávané úkony.

Pravdou je, že traktory John Deere se uměly samočinně řídit při otáčení na souvrati již od roku 2006. Dovolovala to funkce iTEC Pro. V traktoru musel být navíc instalován terminál Greenstar 3 2630 včetně softwaru iTEC-Pro. Tento systém nedokázal komunikovat se systémem souvraťové automatiky iTEC. Nebylo možné současně aktivovat obě funkce. A zároveň bylo zapotřebí naprogramovat obě činnosti na obou terminálech samostatně.

Nyní je vše již vyřešeno tak, že automatické otáčení na souvratích je integrováno do souvraťové automatiky – představuje úkon, který tato automatika ve správnou chvíli a na správném místě vyvolá. Systém Autotrac automatické otáčení na souvrati se také kompletně ovládá na terminálu CommandCenter čtvrté generace, a instalace dalšího terminálu v kabině již není nutná. A zároveň se vývojáři věnovali i samotnému softwaru, takže nyní již postačuje zadat podstatně menší počet parametrů než dříve. Díky tomu se celý systém zjednodušil a v nové podobě je uživatelsky výrazně přívětivější.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *